Pryskanie "Randapem" w Skaryszaku! Uwaga na zwierzęta i małe dzieci!

Na jednym z portali społecznościowych użytkownicy ostrzegają, że w Parku Skaryszewskim używany jest środek odchwaszczający Roundup, który może być szkodliwy dla zdrowia. Uważajcie na małe dzieci oraz zwierzęta, szczególnie przy krawężnikach.

Fot. Facebook

Fot. Facebook


To właśnie krawężniki zostały spryskane środkiem odchwaszczającym. Na pytanie jednej z kobiet „Co pan robi?”, pracownik odpowiedział, że spryskuje krawężniki „Randapem” i prosi o nieprzeszkadzanie mu w pracy.

Sprawą zajął się już południowopraski radny, Marek Borkowski, który poprosił o wyjaśnienia Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska dzielnicy Praga Południe:

„Otrzymałem sygnały od mieszkańców, że trwające właśnie prace w Parku Skaryszewskim polegające na opryskiwaniu krawężników w celu eliminacji chwastów (fot. w załączeniu) mogą powodować zatrucia żyjących tam dzikich zwierząt jak: jeże, kaczki, wiewiórki itp.
Zaniepokojone są również osoby posiadające psy, (ponieważ już zanotowano zatrucia ich tego rodzaju środkami) szczególnie, że jak mi przekazano środkiem używanym do tych oprysków jest wzbudzający ostatnio wiele kontrowersji preparat RANDAP.

W związku z powyższym proszę o informację, czy Wydział wie o prowadzeniu tych prac? Dlaczego używa się właśnie tego preparatu, który wzbudza ostatnio wiele kontrowersji? Dlaczego nie zabezpieczono terenu, na którym dokonuje się oprysków jakąkolwiek informacją o charakterze używanych środków chemicznych. I najważniejsze, czy ten preparat jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt? 
Marek Borkowski
Radny Dzielnicy Praga Południe”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.