Przerażające, że zrobił to własnej matce. To nie był pierwszy raz

Dzielnicowy z komendy na Pradze Północ zatrzymał mężczyznę, który podejrzany jest o naruszenie sądowego zakazu kontaktowania się i zbliżania do swojej matki, nad którą się znęcał. Mężczyzna zastraszył 64-latkę i wprowadził się do jej mieszkania.

Fot. Policja

Kilka dni temu dzielnicowy z komendy na Pradze Północ dowiedział się, że 45-letni mieszkaniec dzielnicy pomimo sądowego zakazu kontaktowania i zbliżania się do swojej matki, pojawił się w jej mieszkaniu. Mężczyzna za stosowanie przemocy wobec niej był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Był również karany za inne przestępstwa. W izolacji spędził łącznie 19 lat. 45-latek będąc jeszcze w areszcie śledczym dzwonił do matki i jej groził.

Mimo ciążących na nim zakazów, w dniu, w którym opuścił zakład karny, mężczyzna swoje kroki skierował do mieszkania matki. 45-latek zastraszył kobietę i wprowadził się do niej. Przez kilka dni cały czas pił alkohol i znęcał się nad 64-latką do tego stopnia, że złamał jej rękę. Kobieta miała też zasinienia i obrzęk na całej twarzy. Syn groził jej też nożem.

Podczas służby obchodowej, w rejonie ul. Targowej dzielnicowy zauważył mężczyznę i gdy potwierdził jego tożsamość, zatrzymał go. Policjant posiadał informację, że dzień wcześniej matka złożyła zawiadomienie przeciwko niemu. 45-latek trafił do rewiru dzielnicowych. Tam szczegółowo został skontrolowany. Dzielnicowy znalazł przy nim ręcznie pisany wniosek do sądu, podpisany przez 64-latkę z prośbą o uchylenie wydanego wobec syna zakazu zbliżania się i kontaktowania z nią.

W trakcie rozpytania kobiety ustalił, że syn zmusił ją do napisania tego pisma, grożąc, że jeśli tego nie zrobi, to ją pobije.

Dzielnicowy wdrożył procedurę „Niebieska Karta”. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego północnopraskiej komendy zebrali materiał dowodowy świadczący przeciwko 45-latkowi i ponownie trafił on do prokuratury na przesłuchanie Tam postawiono mu łącznie cztery zarzuty karne dotyczące m.in. gróźb karalnych i uszkodzenia ciała matki, wszystkie w recydywie.

Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny najsurowszego ze środków zapobiegawczych i tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.