Rząd pozwala zdjąć maseczki! Jest rozporządzenie!

W czwartek w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w sprawie luzowania obostrzeń. Rząd pozwoli na zdjęcie maseczek na świeżym powietrzu.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W czwartek w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, które reguluje kwestie obostrzeń w maju.

Po pierwsze od 8 maja, otworzą się hotele. Będą mogły przyjmować połowę gości. Zamknięte mają też pozostać hotelowe restauracje oraz strefa wellness&spa.

Od 15 maja wznowiona zostanie działalność ogródków gastronomicznych. Będzie limit osób na stolik oraz wymóg zachowania dystansu pomiędzy nimi. Również od 15 maja ruszą imprezy okolicznościowe, czyli np. komunie czy wesela. Limit wynosić będzie 25 osób. Odbywać się będą mogły plenerowe wydarzenia np. kina czy teatry oraz obiekty sportowe przy 25 proc. obłożeniu.

Od połowy maja otwarte zostaną szkoły. Ruszy nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Najważniejsza zmiana dotyczy maseczek. Od 15 maja nie będą one używane na zewnątrz pod warunkiem, że wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. W tej chwili wynosi on 13, a w niektórych województwach jest jeszcze niższy. Warto wspomnieć, że maseczki nadal będą wymagane w zamkniętych przestrzeniach.

Z końcem maja otwarte zostaną w pełni restauracje i bary. Będzie jednak limit wynoszący 50 proc. możliwej liczby klientów. Taki sam limit obowiązywać będzie w kinach i teatrach, które również zostaną otwarte. 29 maja działalność wznowią także siłownie, kluby fitness i solaria. Obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 mkw.

Zamknięte pozostaną tylko dyskoteki i kluby nocne, a także punkty związane z hazardem. Pozostanie tak przynajmniej do 5 czerwca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c