Samoloty powrócą na Gocław!

Jakiś czas temu opisywaliśmy historię lotniska na Gocławiu —>[LINK]. Już w sobotę w dawnych hangarach lotniska zagoszczą samoloty… tym razem miniaturowe!

Fot. Fanpage Praga Południe XX Wieku

Fot. Fanpage Praga Południe XX Wieku

Na stronie Aeroklubu Warszawskiego czytamy:

Fundacja „Smyki na start” we współpracy z Aeroklubem Warszawskim zaprasza na otwarcie

MODELARNI GOCŁAW

Zapraszamy w sobotę 12 grudnia 2015r. o godzinie 12:00 do dawnych hangarów lotniska Gocław – Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 646 lok. 50
(w lewym skrzydle budynku gdzie mieści się „Park trampolin”).

Po wielu latach nieobecności aktywność modelarska wraca na Gocław.

Jesteśmy w trakcie dostosowania pomieszczeń do regularnych zajęć dlatego zapraszamy również do współtworzenia tego wspaniałego miejsca.

W najbliższą sobotę zapraszamy szczególnie dzieci w wieku szkolnym. W tym dniu planujemy warsztaty budowy modeli szybowca PW-5 „Smyk” dla ok. 30 uczestników. Jeżeli warunki pozwolą to rozegramy Mini Olimpiadę Szybowcową (konkurs lotów zbudowanych modeli).

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób które posiadają zdjęcia lub pamiątki dokumentujące aktywność modelarni w dawniejszych latach o udostępnienie tych materiałów. Chcemy utworzyć kącik pamięci i w swojej działalności sięgać do doświadczeń wielu pokoleń lotniczych pasjonatów.

Zarząd Fundacji „Smyki na Start” i wolontariusze.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.