Śmiertelnie potrącił i uciekł. Zatrzymali go, kiedy wracał z Warszawy

W środę w nocy w miejscowości Wach doszło do potrącenia pieszego, który niestety w wyniku poniesionych obrażeń zginął na miejscu. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

W ustalenie kierowcy pojazdu zaangażowali się mundurowi niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej jednostki. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności procesowe. Równolegle prowadzone były działania operacyjne.

Policjanci bez przerwy badali wszystkie szczegóły i sprawdzali każdą napływającą informację. W ustalenie numeru rejestracyjnego pojazdu zaangażowała się również policjantka z zespołu wykroczeń, która w tym czasie przebywała na urlopie kilkaset kilometrów od Ostrołęki.

Dodatkowo informacja o poszukiwaniu świadków tego wypadku wraz z marką i konkretnym modelem auta szybko trafiła do lokalnych mediów i portali społecznościowych.

Poczynione ustalenia wskazywały, że kierującym hondą w momencie wypadku był 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który przebywał aktualnie na terenie Warszawy. Akcja jego zatrzymania została zaplanowana wczoraj po południu na terenie gminy Goworowo. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Został przewieziony do ostrołęckiej jednostki Policji, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych osadzono go w policyjnym areszcie.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c