Śmiertelny wypadek. Pijany kierowca uciekł. Obława i pościg

Wczoraj około godziny 16 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motoroweru i pojazdu osobowego. Według osoby zgłaszającej wypadek jest poważny, a kierowca i pasażer auta oddalili się z miejsca. Na miejsce skierowano policjantów z Łysych, Myszyńca i ostrołęckiej drogówki.

Ci pierwsi po dotarciu na miejsce zastali poważnie uszkodzone pojazdy i 18-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który był reanimowany. Nie zastano natomiast kierowcy i pasażera forda, który brał udział w zdarzeniu, którzy oddalili się z miejsca nie udzielając ofierze wypadku pomocy.

Kilka minut później dzięki rysopisowi przekazanemu przez świadka policjanci zatrzymali 51-letniego pasażera auta, natomiast kierowca według przekazanych informacji uciekł pieszo. Natychmiast policjanci podjęli za nim skuteczny pościg. 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zatrzymany kilometr od miejsca wypadku w trakcie wsiadania do innego auta, którym chciał odjechać. Mężczyzna był agresywny, czym zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego, które przyniosły oczekiwany efekt.

Badanie trzeźwości wykazało, że obydwaj mężczyźni są pijani. U kierowcy alkomat wykazał prawie promil, a u pasażera półtora promila alkoholu. Obydwaj zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Niestety wyniku zderzenia się pojazdów kierujący jednośladem 18-letni mieszkaniec naszego powiatu pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

W celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku policjanci pod nadzorem Prokuratora wyjaśniali po późnych godzin nocnych okoliczności tego zdarzenia. Brał w nich udział także technik kryminalistyki. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c