Straż miejska zwalnia dwóch strażników podejrzanych o brutalne pobicie

Wczoraj opisaliśmy historię Pana Pawła, który twierdził, że strażnicy miejscy brutalnie go pobili, wywieźli do lasu i grozili śmiercią. Na dowód przekazał także wideo z części zdarzenia. Dzisiaj straż miejska zdecydowała o dyscyplinarnym zwolnieniu dwóch podejrzanych o ten czyn strażników.

Fot. Paweł Surgiel / Straż Miejska

Fot. Paweł Surgiel / Straż Miejska

„W związku ze zdarzeniem z dnia 15 lutego 2016 r. Komendant Straży Miejskiej m. st. Warszawy podjął decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu funkcjonariuszy w nim uczestniczących. Decyzja została podjęta w związku z niedopełnieniem procedur obowiązujących w Straży Miejskiej m. st. Warszawy oraz utratą zaufania niezbędnego do pełnienia obowiązków publicznych.” – głosi oświadczenie Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Śledztwo w sprawie pobicia zostało przekazane prokuraturze. Strażnicy zostali zatrzymani, ale prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o tym w jakim charakterze ich przesłucha.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c