Strażak Łukasz zginął dziś w nocy. Zostawił cytaty, które wyciskają łzy

Piątek 15 września 2023 roku zapisał się w historii jako jeden z najtragiczniejszych dni dla środowiska strażackiego w Polsce. Około godziny 3:40 w Żukowie na Pomorzu, samochód Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Żukowa miał wypadek, jadąc na miejsce kolejnego tragicznego zdarzenia w Małkowie. Niestety, nie udało się uniknąć tragedii. Druhna Karolina Dargacz oraz druh Łukasz Dargacz z OSP Żukowo zginęli w wypadku, a trzech ich kolegów zostało rannych, z czego dwoje trafiło do szpitala.

Fot. Archiwum prywatne

Z informacji przekazanych przez kom. Karinę Kamińską z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wynika, że kierujący pojazdem OSP prawdopodobnie zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira, próbując ominąć wysepkę, co spowodowało przewrócenie się pojazdu na bok.

W związku z tym tragicznym wydarzeniem, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (PSP) ogłosiła w swoim oficjalnym komunikacie, że „Dziś (15.09.2023) o godz. 18:00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci!”.

W tym niełatwym czasie, cała Polska zjednoczyła się, aby uczcić pamięć druhny Karoliny oraz druha Łukasza. Wyrazy współczucia kierowane są także do ich rodzin, bliskich oraz współtowarzyszy z OSP Żukowo.

Komendant Główny PSP, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, w imieniu całej braci strażackiej, składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych oraz słowa otuchy dla poszkodowanych.

Druh Łukasz był strażakiem z powołania, często umieszczał w sieci cytaty związane ze swoją pasją, jaką niewątpliwie było niesienie pomocy drugiemu człowiekowi:

„Rodziny się by żyć, żyjemy by pomagać”

„W sercu rodzi się siła strażaka”

„Jestem strażakiem i jestem z tego dumny”

„Nie szkolisz się dla przełożonych, tylko dla rodziny, żeby bezpiecznie do niej wracać”

„Strażacy ochotnicy to ludzie, którzy potrafią w środku nocy zerwać się z łóżka i jechać ratować ludzkie życie” – tak żył i tak zginął Łukasz, Cześć Jego Pamięci!

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]