Suszyli marihuanę, a później robili z nią ciastka! [WIDEO]

W wyniku kontroli samochodu, a później przeszukania mieszkania 26-letniego otwocczanina, kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli ponad 4 kilogramy suszu marihuany oraz prawie 10 kilogramów łodyg i ziela konopi. Przy sprawie wspólnie z prokuratorem pracowali później policjanci z otwockiej dochodzeniówki. Zebrany przez procesowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów karnych popełnienia przestępstw narkotykowych, w tym posiadania znacznej ilości marihuany oraz nielegalnej uprawy konopi innej niż włókniste. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i policyjnego dozoru.

Kryminalni podczas operacyjnego patrolu Otwocka, zauważyli samochód osobowy, którego kierowca, zachowywał się w sposób dość „nerwowy”, co jakiś czas rozglądając się na boki, spoglądając przy tym dość często we wsteczne lusterka. Kryminalni postanowili sprawdzić mężczyznę i zweryfikować, czy jego podejrzane zachowanie nie wynika z faktu, że może on przewozić podejrzane bądź też zabronione przez prawo przedmioty, chociażby narkotyki.

Zawodowa intuicja i tym razem nie zawiodła kryminalnych. Okazało się, że w samochodzie, którym kierował 26-letni Otwocczanin, znajdują się nie tylko rośliny konopi, ale również, jak potwierdził później narkotester, pojemnik z suszem marihuany.

Nie były to jednak wszystkie narkotyki, których właścicielem mógł być kontrolowany przez policjantów kierowca. Kolejne rośliny, ścięte łodygi, liście i gotowy „produkt” w postaci marihuany, w tym również podejrzane ciastka, prawdopodobnie zawierające środki odurzające, zabezpieczono w mieszkaniu mężczyzny.

Podejrzanego, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych, osadzono w policyjnym areszcie. Narkotyki i rośliny trafiły natomiast do policyjnej suszarni i depozytu.

Do sprawy włączył się prokurator i policjanci z dochodzeniówki. Zebrany przez nich materiał dowodowy, wstępnie uprawdopodobnił, że 26-latek posiadał wbrew prawu ponad 4 kilogramy suszu marihuany oraz ukrywał w samochodzie i mieszkaniu prawie 10 kilogramów ziela i łodyg konopi. Takiej właśnie treści zarzuty zostały mu później przedstawione.

Aby zapewnić między innymi prawidłowy tok prowadzonego postępowania, prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjnego dozoru.

Za samo tylko posiadanie znacznej ilości marihuany podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c