Szykują się duże zmiany w podróżowaniu PKP Intercity. Sprawdź, jakie!

Dziś wchodzą w życie duże zmiany w sposobie organizacji przewozów pociągami z logo PKP Intercity. 

Fot. PKP Intercity

Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca zmieniły się zasady przewożenia pasażerów pociągami kursującymi pod banderą PKP Intercity.

Przede wszystkim dostępne będą wszystkie miejsca siedzące. Zniesiony zostanie bowiem wcześniej obowiązujący limit, który zakładał oferowanie maksymalnie 50 procent dostępnych miejsc.

Większe zmiany dotkną system rezerwacji miejsc. Od 4 czerwca wchodzą w życie nowe regulacje, zgodnie z którymi nie będzie już możliwości kupna biletu bez wskazanego miejsca.

Oznacza to, że w przypadku braku miejsc siedzących nie będzie już możliwości podróżowania na stojąco, co do tej pory było możliwe w pociągach kategorii Twoich Linii Kolejowych oraz Intercity.

A zatem miejscówka stanie się obligatoryjna w przypadku każdego rodzaju z zakupionych biletów. Dotyczy to również przejazdówek okresowych, dla których rezerwacje miejsc w większości przypadków pozostawały dobrowolne.

Ponadto, w przypadku zakupu biletu okresowego nabycie miejscówki będzie płatne. Jej koszt wyniesie złotówkę i będzie obowiązywał przy każdym wybieranym połączeniu.

Co to oznacza w praktyce? Dla osób, które podróżują w tą i z powrotem przez 22 dni robocze, szykuje się podwyżka kosztów podróży o 44 złote.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c