Tajemnicze bilbordy w Warszawie. „Jedziesz do Lidla? Szkoda zdrowia”. Mamy stanowisko sieci

Nasza Czytelniczka, Pani Anna, napisała do nas wiadomość dołączając zdjęcie. Pytała o tajemnicze bilbordy w Warszawie, które zniechęcają klientów do wizyty w Lidlu. Zapytaliśmy sieci o stanowisko. Okazało się, że może to być czyn nieuczciwej konkurencji.

(…) Chcielibyśmy poinformować, iż bezpieczeństwo klientów oraz pracowników jest naszym najwyższym priorytetem i stale w naszej komunikacji społecznej propagujemy zachowanie najdalej idących standardów sanitarnych.

Niestety spotykamy się także z nietrafionymi działaniami komunikacyjnymi, które równocześnie stanowią czyn nieuczciwej konkurencji. Podkreślamy, że od początku pandemii wprowadziliśmy wiele zabezpieczeń mających na celu zapewnienie ochrony pracowników oraz klientów, często reagując z dnia na dzień. W ten sposób sprawiamy, że osoby przebywające w naszych obiektach czują się bezpiecznie. Przyjęte przez nas standardy sanitarne są znacznie dalej idące, aniżeli wymogi wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów prawa.

Dodatkowo zdecydowaliśmy się poddać dobrowolnej kontroli niezależnej jednostce certyfikującej TÜV Rheinland. W efekcie kontroli części sklepów Lidl potwierdzono, że nasze obiekty spełniają najwyższe standardy w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Ponadto otrzymaliśmy Certyfikat Bezpiecznej Firmy, który jest potwierdzony przez współpracujący ze Szpitalem Św. Wojciecha zespół ekspertów z dziedziny epidemiologii. Przeprowadzony audyt potwierdził, że procedury Lidl Polska oraz działania anty-COVID19, są zgodne z wiedzą medyczną, rekomendacjami i wytycznymi WHO, GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.

Za ogromne zaangażowanie dziękujemy wszystkim naszym pracownikom.

Sprawa jest nam znana. Aktualnie podejmujemy odpowiednie działania wyjaśniające.

Z poważaniem,
Aleksandra Robaszkiewicz
Head of Corporate Communications and CSR
Lidl Polska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c