Tajemniczy wirus rozprzestrzenia się w strasznym tempie! 4 osoby nie żyją, ponad 200 zainfekowanych

Kolejna ofiara śmiertelna czwarta tajemniczego wirusa w Chinach. Wirus lada moment może rozprzestrzenić się na znacznie większy teren. Potwierdzono, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Cztery osoby zmarły, a 224 są zainfekowane. Jeszcze nie odkryto lekarstwa. Warszawskie lotnisko informuje, że kontroluje sytuację. 

Fot. Pixabay

Pierwsze zachorowanie na tajemniczego wirusa odnotowano w miejscowości Wuhan, ale wirus rozprzestrzenił się już na duże miasta takie jak Pekin, Szanghaj czy Shenzhen.

Czwarta śmiertelna ofiara wirusa to 89-letni mężczyzna, u którego objawy koronawirusa stwierdzono 13 stycznia.

Koronawirus 2019-nCoV to nowy typ wirusa wywołujący zapalenie płuc. Nie wiadomo, co spowodowało zakażenie. Specjaliści poinformowali, że osoby zarażone były na jednym z targów owoców morza w Wuhan.

Podjęto decyzję o stosowaniu specjalnych kombinezonów przez służby po zachorowaniu na wirusa 15 pracowników służby zdrowia. Jeden z pracowników jest w stanie krytycznym.

Nieuniknione, że wirus może się rozprzestrzenić do innych krajów, ponieważ wiele osób podróżuje aktualnie z Chin samolotami do innych państw.

Amerykanie badają każdego pasażera, który podróżuje z Azji. Lotnisko Chopina w Warszawie zachowuje czujność i monitoruje sytuację.

AKTUALIZACJA: Na wirus zmarło już 6 osób. Prawie 300 jest zainfekowanych. Wirus poszerza swoje rejony w zastraszającym tempie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c