Tak wygląda Warszawa okiem obserwatora z Warsaw Spire [ZDJĘCIA]
Nowe biuro Ghelamco znajdzie się 140 metrów nad Warszawą, czyli o 26 metrów wyżej niż taras widokowy w PKiN. Widok z tej perspektywy jest niesamowity. Spoglądając przez przeszkloną elewację można dostrzec wszystkie najbardziej charakterystyczne dla Warszawy miejsca. Pracownicy będą mieć do dyspozycji całe piętro w budynku wieżowym.
Kompleks powstaje tuż przy Rondzie Daszyńskiego, w aktualnie najdynamiczniej zmieniającym się obszarze Warszawy. Użytkownicy biur mogą korzystać z dobrej infrastruktury komunikacyjnej – tuż przy Warsaw Spire znajduje się stacja II linii metra oraz cały szereg połączeń autobusowych i tramwajowych. W odległości zaledwie kilku kilometrów znajdują się główne punkty komunikacyjne stolicy – podróż spacerem na Dworzec Centralny z Warsaw Spire zajmuje niecałe 20 minut, a przejazd autem na Dworzec Zachodni mniej niż 10 min. Na Lotnisko Chopina dotrzemy w około 15 min.
Pracownicy Warsaw Spire będą mieli też wszystko to, co potrzebne do relaksu podczas pracy, spotkań biznesowych i chwili odpoczynku po godzinach pracy. Na placu Europejskim, w otoczeniu zieleni i wodnych instalacji znajdzie się szeroka oferty kawiarni i restauracji. Na miejskim placu nie zabraknie również stacji rowerowej, mebli miejskich wkomponowanych w projekt, ogródków letnich oraz przestrzeni dla kultury i sztuki. Całość aranżacji placu stworzy prawdziwą oazę zieleni w samym centrum miasta.
Zakończenie budowy oraz otwarcie placu Europejskiego planowane jest w maju 2016 roku. Na kilka miesięcy przez ukończeniem budowy Warsaw Spire jest wynajęty na poziomie ponad 70%.
Do najemców Warsaw Spire należą: Frontex, Samsung, JLL, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, BNP Paribas Securities Services, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode, Ghelamco Poland.
Fot. Ghelamco
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.