Trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną i córkami. Pijany kierował motocyklem

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć „Niebieską Kartę”. Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z komisariatu w Łomiankach zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad żoną i córkami oraz kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości.

Fot. Shutterstock

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Według informacji, mąż miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz córkami. Mężczyzna używając słów wulgarnych wyzywał najbliższe sobie osoby, groził im pozbawieniem życia, a na koniec poprzebijał opony w ich współnym samochodzie. Następnie wsiadł na motocykl i odjechał przed przyjazdem policjantów.

Mundurowi zakończyli interwencję osadzeniem 48-letniego mężczyzny w policyjnej celi oraz założeniem „Niebieskiej karty”. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przyjechał na motocyklu do domu w trakcie policyjnej interwencji. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną i córkami oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Przypominamy, że z punktu widzenia prawa przemoc w rodzinie to przestępstwo. Stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 – 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c