Tragedia pod Warszawą. Starszy mężczyzna zginął na miejscu

Wczoraj na jeziorze w Cząstkowie Polskim doszło do utonięcia 64- letniego mieszkańca Warszawy. Pomimo szybko podjętej akcji ratunkowej, mężczyzny nie udało się uratować. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kąpieli w wodzie!

28 czerwca 2020 r. około godziny 10:00 na terenie zbiornika wodnego w Cząstkowie Polskim, doszło do utonięcia mężczyzny. 64- latek wszedł do jeziora i w pewnym momencie zaczął się topić.

Będący pod drugiej stronie niestrzeżonego jeziora młody obywatel Ukrainy, widząc całe zajście natychmiast pospieszył na ratunek. Wydobył z wody nieprzytomnego mężczyznę i przystąpił do reanimacji. Ta, mimo wszelkich starań nie przyniosła zamierzonego efektu i będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 64- latka.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czosnowie ustalił, iż mężczyzna pochodził z Cząstkowa Polskiego, ale w ostatnim czasie zamieszkiwał teren Warszawy.

Na miejscu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim,  pracowali czosnowscy policjanci, grupa dochodzeniowo- śledcza i technik kryminalistyki.

 

Wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny, jeżeli będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad:

– kąpać się wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,

– nie wchodzić do wody w miejscach zabronionych,

– dzieci powinny przebywać nad wodą tylko pod opieką dorosłych,

– nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu,

–  po dłuższym leżeniu na słońcu wchodźmy do wody stopniowo- unikniemy szoku termicznego,

– skoki do wody oddajemy tylko na basenach- dno naturalnego zbiornika może być niebezpieczne,

– przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników,

– na rzekach uważajmy na niebezpieczny nurt wody.

Alkohol + kąpiel, może doprowadzić do tragedii. Nigdy nie wchodźmy do wody po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c