Tragedia w parku rozrywki. Nie żyje niepełnosprawna osoba

W parku rozrywki w Mościskach pod Warszawą doszło do tragicznego wypadku. Przewróciła się tratwa z pięcioma osobami na pokładzie. Jedna osoba była reanimowana trafiła do szpital, gdzie kilka dni później zmarła.

W piątek po południu 11 października w parku rozrywki „Farma Iluzji” doszło do wywrócenia się tratwy, która pływała przez sztuczny zbiornik wodny.

Na pokładzie znajdowało się pięć osób. Czwórka z nich to uczestnicy warsztatów terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych, piąta osoba to ich opiekun.

Mimo niewielkiej głębokości, wynoszącej tylko 120 cm, pod wodą znalazła się 57-letnia niepełnosprawna kobieta, która wymagała reanimacji. Tę podjął lokalny ratownik medyczny i policjanci, do czasu przylotu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowana została zabrana do szpitala w Warszawie, gdzie kilka dni później zmarła

Pozostałych przewieziono na obserwację do szpitala.

Do wypadku miało dojść, kiedy osoby siedzące na tratwie prawdopodobnie nagle wstały, przez co tratwa straciła stabilność i wszyscy wpadli do wody.

Sprawę bada prokuratura.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.