Tragiczny wypadek w Pruszkowie. Kierowca karetki: „Chciałem szybciej dotrzeć do szpitala”

Prokuratura ustaliła, że kierujący karetką transportową nie powinien jechać na sygnale. Mężczyzna tłumaczył, że zrobił to „żeby szybciej dotrzeć do szpitala.” Kierowca usłyszał już zarzuty. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania wypadku drogowego, w przebiegu którego śmierć poniosła 9 letnia dziewczynka.

Kierujący karetką 60 letni mężczyzna został wczoraj zatrzymany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pobrano od niego krew do dalszych badań, m.in. w kierunku zawartości alkoholu ew. innych środków mogących mieć wpływ na kierowaniem pojazdem. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadzono oględziny.

Był to transport medyczny. Pojazdem ze Szpitala do miejsca zamieszkania odwożono pacjenta, który nie mógł samodzielnie się poruszać. Transport został już zrealizowany i w momencie zdarzenia w pojeździe nie było pacjenta.

Jak wstępnie ustalono pojazd miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poruszał się ze znaczną prędkością. Kierujący poruszający się przed pojazdem medycznym widząc dziewczynkę oczekującą przed przejściem dla pieszych zatrzymał się by umożliwić jej przejście na drugą stronę ulicy. Dziewczynka weszła na pasy. W okolicy środka przejścia została potrącona przez kierującego pojazdem sanitarnym, który omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzona poniosła śmierć na miejscu.

Mężczyzna jechał na sygnałach do kolejnego szpitala jak mówił sygnały włączył, aby tam szybciej dotrzeć.

60-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.