Trening Umiejętności Społecznych – tygodniowy turnus terapeutyczny nad morzem

Fundacja Vivere Aude zaprasza rodzica z dzieckiem na Trening Umiejętności Społecznych – tygodniowy turnus terapeutyczny nad morzem. To doskonała okazja, by lepiej poznać siebie i swój sposób funkcjonowania w relacji z dzieckiem.

Fot. Pexels

Zaangażowanie rodzica w proces terapeutyczny dziecka jest niezwykle ważne! To rodzic spędza ze swoim dzieckiem najwięcej czasu i jest jego przewodnikiem, dlatego też wspieranie dziecka w doświadczaniu i ćwiczeniu nabytych wcześniej umiejętności to właśnie zadania rodzica. By nauczone umiejętności utrwalały się i zaczęły występować spontanicznie w życiu codziennym potrzeba dać dziecku możliwość wykorzystywania ich w różnych środowiskach i sytuacjach.

Poprzez nasze warsztaty chcemy wspierać rodziców, dzielić się swoimi spostrzeżeniami i terapeutycznymi pomysłami. Rodzic będzie miał możliwość ćwiczenia umiejętności razem z dzieckiem pod okiem pedagogów i psychologów od lat pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Jak wygląda nasz wyjazdowy TUS?

W wyjazdowym treningu będziecie Państwo zdobywać umiejętności i dążyć do pozostawania w „tu i teraz”. Dzięki temu wszyscy uczestnicy będą mogli na bieżąco otrzymywać informacje zwrotne na temat swoich zachowań i sposobu, w jaki są odbierani. Dowiedzą się też, jak mogą modyfikować zachowania na bardziej pożądane.

Trening daje także możliwość doświadczania, nazywania i wyrażania własnych uczuć oraz zrozumienia ich wpływu na zachowanie wobec innych. Jest też znakomitą okazją do eksperymentowania z nowymi zachowaniami i odkrywania różnych sposobów funkcjonowania dzieci w nowym środowisku.

„tu i teraz”
Członkowie grupy są i będą dla siebie wsparciem w rozwoju i zmianach. Charakter zajęć sprzyjać będzie otwieraniu się i wyrażaniu emocji w bezpiecznej, pełnej zaufania i akceptacji atmosferze.

Ważnym elementem treningu będzie również nauczenie się bycia z dzieckiem i spędzanie z nim czasu.

Będzie to również czas odpoczynku, zdobycia pozytywnej energii, tworzenie grupy wsparcia nowych przyjaciół.

Zajęcia będą odbywały się wielotorowo. Prowadzone będą w grupach tylko dla rodziców, a w tym czasie dzieci będą uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich. Chcemy jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas, dlatego też część zajęć będzie organizowana w łączonej grupie rodzice i dzieci. Chcemy wykorzystać miejsce, w którym będziemy, a więc zajęcia będą się odbywały w różnych miejscach, w różnym czasie, tak aby połączyć terapie z odpoczynkiem.

Zależy nam na nauczeniu rodziców spędzania czasu wolnego z dzieckiem na zasadzie bliskości, a nie obok („bez protez atrakcyjności”).

LINK do oferty: http://vivereaude.pl/trening-umiejetnosci-spolecznych-z-tygodniowym-turnusem-terapeutycznym-nad-morzem


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c