Trudna sytuacja kierowców w Wielkiej Brytanii. Polscy kierowcy ciężarówek prawdopodobnie nie zdążą na święta

Możliwość podróży z Wielkiej Brytanii do Francji została wznowiona od godz. 00:00 w dn. 23.12. Jednak tylko po wykonaniu testu na COVID-19. Na drogach widać wielo kilometrowy korek ciężarówek. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Obywatele RP mogą wjechać do Francji po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR lub równoważnego sprzed max. 72h.
Lista honorowanych testów antygenowych.

 

Ważne informacje służb francuskich dot. podróżowania z Wielkiej Brytanii do Francji od godz. 00:00 w dniu 23 grudnia

Podróżować pod warunkiem posiadania negatywnego testu na obecność wirusa COVID-19 (wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą) mogą:

 • Obywatele państw wchodzących w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym obywatele UE);
 • Obywatele Wielkiej Brytanii lub krajów trzecich, którzy normalnie mieszkają we Francji, w Unii Europejskiej lub innym państwie wchodzącym w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub odbywają niezbędną podróż w celach wskazanych w załączniku.

 

Źródła informacji nt. aktualnej sytuacji na poszczególnych trasach przekraczających granicę UK w londyńskim okręgu konsularnym

PROMY TOWAROWE Z HARWICH
Harwich – Hook/Hook – Harwich
Operator: Stena BV.
https://www.harwich.co.uk/passenger-travel/ferry-schedule 
https://www.ferrysavers.co.uk
0845070400 tel do rezerwacji

PORT W DOVER
Ministrowie transportu Wielkiej Brytanii i Francji ogłosili porozumienie dot. wznowienia transportu z UK do Francji. Możliwość podróży z Wielkiej Brytanii do Francji została wznowiona od godz. 00:00 w dn. 23.12. Obywatele RP będą mogli wjechać do Francji po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR lub równoważnego sprzed max. 72h. Lista honorowanych testów antygenowych.

Cały ruch do Wielkiej Brytanii nie jest obecnie objęty tymi ograniczeniami (z zastrzeżeniem istniejących wcześniej ograniczeń w podróżowaniu dla turystów), ale przed podróżą prosimy o sprawdzenie informacji u operatorów promowych.

Kontakt do Portu w Dover
Tel: +44 (0) 1304 240 400
https://www.doverport.co.uk/
Kontakt do policji w Porcie Dover
tel: +44 (0) 1304 216 084
e-mail: [email protected]

AKTUALNE INFORMACJE DOT. TESTOWANIA KIEROWCÓW SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH 

 1. Testowanie kierowców rozpoczęło się zarówno w kolejce Stack/Brock, jak i na lotnisku Manston.
  1. Kierowcy są testowani w swoich pojazdach w kolejkach oraz na parkingu na lotnisku. Nie ma specjalnie wyznaczonych miejsc testowych.
  2. Kierowcy, którzy są obecnie w Manston lub w kolejce Stack/Brock powinni pozostać na swoich miejscach i oczekiwać na test. Czas oczekiwania na wynik testu to ok. 40 minut.
  3. Wyniki testów będą przesyłane na numery telefonów komórkowych kierowców. Testy dla kierowców samochodów ciężarowych są bezpłatne. Wyjaśniamy kwestię opłat dla kierowców pojazdów o masie poniżej 3,5 tony oraz osobowych,
  4. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku pierwszego testu zostaniesz skierowany na dodatkowy, bardziej dokładny test PCR. Jeśli wynik testu PCR okaże się negatywny, będziesz mógł opuścić parking. Jeśli zaś pozytywny –  będziesz musiał odbyć 10-dniową kwarantannę w jednym z lokalnych hoteli.
  5. Testy przeprowadzą i pracownicy służby zdrowia, a żołnierze są obecni na miejscu w celu wsparcia i ochrony operacji testowania.
 2. Kierowcy którzy parkują na lotnisku z wynikiem negatywnym będą stopniowo wypuszczani z parkingu i będą mogli udać się w dalszą trasę.
 3. Strona brytyjska zobowiązała się zapewnić pożywienie i napoje w wyznaczonych  miejscach postoju ciężarówek.
 4. Mobilne grupy konsularne będą odwiedzać największe miejsca postoju ciężarówek w celu monitorowania sytuacji i udzielania pomocy.
 5. W Ambasadzie RP w Londynie zostały uruchomione dwa dodatkowe numery telefonów alarmowych, odbierane 24h. Podajemy Państwu numery zarówno do Ambasady, jak i Centrum Informacji Konsularnej MSZ w Warszawie:

Numer infolinii ambasady w Londynie: +447825724104

Numer infolinii Centrum Informacji Konsularnej: +44 203 078 96 18

email: [email protected]  

 1. Rozumiemy, że cała sytuacja budzi negatywne emocje i chciałbyś przebywać teraz w domu rodzinnym. Dlatego prosimyCię o współpracę ze służbami brytyjskimi oraz stosowanie się do ich komunikatów. Przyspieszy to cały proces, a także Twój powrót do domu.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c