Trzymał w domu amunicję bojową

Niewybuchy i amunicję bojową zabezpieczyli policjanci na terenie prywatnej posesji w Markach.

Fot. policja.waw.pl

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 lat. Jeden z nich został przesłuchany, zaś drugi usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce, pełniąc służbę patrolową na terenie miasta, zwrócili uwagę na osobowego forda, który wyjeżdżał z tzw. „piasków” przy ul. Dworkowej. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn.
Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, podczas której zwrócili uwagę na wykrywacze metalu, jakie przewozili mężczyźni. Ci oświadczyli, że szukali monet i kilka udało się im znaleźć.

Funkcjonariusze postanowili jednak szczegółowo sprawdzić samochód. W bagażniku znaleźli niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Wówczas jeden z mężczyzn przyznał, że zostały one przez niego wykopane z ziemi i że od dłuższego czasu zbiera i kolekcjonuje broń i amunicję pochodzącą z czasów wojny.

Policjanci w pierwszej kolejności zabezpieczyli pojazd i powiadomili o tym służby wojskowe zajmujące się materiałami wybuchowymi. Udali się również do Marek, do miejsc zamieszkania obu mężczyzn.

U jednego z nich w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili spory arsenał amunicji, pocisków przeciwpancernych i bojowych. Funkcjonariusze i saperzy zabezpieczyli 5 sztuk nabojów wielkokalibrowych, granat moździerzowy, 98 sztuk naboi pistoletowych kal. 7,62 mm, pocisk odłamkowo-zapalający kal. 30 mm, 2 sztuki niewybuchów pocisków przeciwpancernych kal. 37 mm z zapalnikami dennymi i smugaczami, niewybuch pocisku odłamkowego kal. 23 mm z zapalnikiem głowicowym, dwie sztuki granatów typu F1 oraz zapalnik głowicowy typu RGM z detonatorem.

Piotrowi Ch. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Warszawska Policja


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c