Ukradł kartę i wyciągnął ponad 10 000 zł

Do komendy zgłosił się pokrzywdzony mężczyzna i poinformował policjantów o tym, że została mu skradziona karta bankomatowa wraz z pinem. Zorientował się, gdy okazało się, iż dwukrotnie została wypłacona gotówka z jego konta osobistego.

Fot. KSP

Fot. KSP

Za pierwszy razem sprawca wyjął 400 zł, ale już za drugim 10 tys. zł. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że za tym przestępstwem stoi 23-letni Sebastian L. Pozostawało zatrzymać mężczyznę, co jednak nie było łatwe, gdyż nie pojawiał się w miejscu zamieszkania.

Policjanci uzyskali jednak informację, że może bywać w okolicy jednego z centrów handlowych w Śródmieściu. Zorganizowali więc zasadzkę i zaczęli obserwować okolice. W pewnym momencie pojawił się opisywany mężczyzna. Dla niepoznaki miał zmieniony kolor włosów. To jednak nie zwiodło policjantów. Podeszli do niego i wylegitymowali. Sebastian L. został zatrzymany.

Usłyszał już zarzuty kradzieży przy pomocy skradzionej karty i pinu. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.