Uwaga na oszustów! Wyłudzają dane do Facebooka!

Oszuści wzięli sobie na celownik dane do logowania serwisu społecznościowego Facebook. Eksperci z CERT Polska poinformowali przed nowym przestępczym procederze. 

Fot. Pixabay

Eksperci z CERT Polska ostrzegają przed fałszywym panelem logowania, który oszuści podsyłają w wiadomości prywatnej.

Proceder nie jest nowy, ale eksperci zauważyli ostatnio znaczny wzrost aktywności takich kampanii. Polega on na zaczepianiu ofiary w wiadomości prywatnej wysłanej z konta od znajomego na Facebooku. Link który się wyświetla, zwykle ma domenę .eu

Po kliknięciu w link pojawia się fałszywy panel do logowania do Facebooka. Wpisując dane w tym panelu oszuści mogą je przejąć.

„Złośliwa strona wykrywa urządzenie z którego korzysta ofiara i w przypadku telefonu wyświetla fałszywy panel logowania Facebook. Na komputerze otrzymamy jedynie grafikę imitującą stronę internetową jednej z pizzerii.” ostrzegają esperci z CERT.

Mimo wielokrotnych ostrzeżeń, ofiar dających się nabrać jest wciąż bardzo dużo a oszuści liczą na brak zdrowego rozsądku związany z świątecznym rozkojarzeniem.

CERT Polska to zespół zajmujący się reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet (Computer Emergency Response Team)


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c