Uwaga! Sytuacja epidemiologiczna w województwie mazowieckim!

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.

Stan aktualny na dzień 27 marca 2020 godzina 16.00.

Województwo mazowieckie:

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 11 042 / (1 205)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 9 939/(623)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 676 /(40)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)318 / (27)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-193*

*wykazane po południu na stronach www PSSE 2 zgony w Warszawie i 1 zgon w Grójcu – błędnie zweryfikowane lub bez dokumentacji medycznej /cofnięte – wyjaśnienia na stronach powiatowych.

Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez inspekcję sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań lub zachorowań przez lekarzy, do których trafiają pacjenci. Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny – szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.