W wypadku zginęło czterech młodych mężczyzn. Wiadomo kim byli

Śmiertelne żniwo zebrało zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj na odcinku drogi ekspresowej nr 17 w Lubicach, w gminie Kołbiel. Renault wjechało pod naczepę ciężarowego daf-a. Podróżujący osobówką czterej mężczyźni zginęli na miejscu. Przez ponad cztery godzin na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy i drogowcy. Wydostano zakleszczone auto i przeprowadzono niezbędne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Działania służb na ekspresówce przeprowadzono sprawnie, aby przywrócić jak najszybciej ruch i nie dopuści do zatorów na tym odcinku. W sprawie wypadku będzie teraz prowadzone śledztwo. Jego celem będzie wyjaśnienie wszystkich okoliczności jednego z najtragiczniejszych zdarzeń na drogach powiatu otwockiego. Wiadomo, że ofiary to dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego i dwaj Obywatele Ukrainy. 

Wczoraj, po godzinie 12.30, do oficera dyżurnego otwockiej komendy dotarła informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na pasie ruchu w kierunku Warszawy, na odcinku ekspresowej 17-stki w Lubicach miał miejsce poważny wypadek drogowy. Osobowe renault uderzyło w tył ciężarowego daf-a. Auto wbiło się pod naczepę i zostało częściowo zmiażdżone.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratownicze, w tym strażacy i policjanci. Sprowadzono specjalistyczny sprzęt, którego użyto do podniesienia naczepy i wydostania spod niej osobówki.

Wynikiem tej kraksy była śmierć czwórki mężczyzn , którzy ponieśli śmierć na miejscu. Na miejscu zbadano alkomatem kierowcę ciężarówki, był trzeźwy i nie odniósł w tym zdarzeniu żadnych obrażeń.

Równolegle do prowadzonych na miejscu czynności ratowniczych, a później procesowych, tych ostatnich realizowanym pod nadzorem prokuratora, policjanci wspólnie z pracownikami GDDKiA pracowali nad rozładowaniem zatoru na drodze. Zorganizowano objazd na węźle Lipówki i przekierowano ruch osobowy na drogę serwisową.

Działania służbo, w tym Policji, prowadzono na miejscu przez kilka kolejnych godzin. O godzinie 17-stej ruch na tym odcinku został w pełni przywrócony.

Wypadek w Lubicach to pierwsze śmiertelne zdarzenie drogowe w powiecie otwockim w tym roku.  To też jedno z najtragiczniejszych wypadków na drogach powiatu na przestrzeni ostatnich lat.

Co doprowadziło do takiej sytuacji na drodze, tragicznej i bolesnej zarazem? Jakie były okoliczności? Na te oraz na wszelkie inne pytania związane z wypadkiem będzie teraz odpowiadać prokuratorsko-policyjne śledztwo.

Takie wydarzenia zawsze pozostawiają wiele bólu wśród najbliższych, przyjaciół tych, którzy zginęli. W pamięci kierowców natomiast powinny być przestrogą i sygnałem, aby podczas podróżowania był czujnym i skoncentrowanym, a przy tym przepisowym .

Dlatego kolejny raz ponawiamy apel, aby w świadomości kierowców wiodło prym myślenie, że tylko dzięki bezpiecznej jeździe, kulturze i tolerancji na drodze, uda się uniknąć takich właśnie wydarzeń, jak to w Lubicach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c