Walka o życie. Policjanci z trzech garnizonów wieźli nastolatkę na przeszczep! [WIDEO]

Dzięki profesjonalnie skoordynowanym działaniom przez dyżurnych garnizonu podlaskiego, mazowieckiego i stołecznego nastolatka na czas dotarła do szpitala. Policjanci z Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej pilotowali samochód przez teren Mazowsza. Liczyła się każda minuta, gdyż nastolatka jechała na przeszczep do szpitala w Warszawie.

Wczoraj, chwilę przed godziną 18 do dyżurnej łomżyńskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jego dziecko musi jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, bo ma szansę na przeszczep. Poprosił policjantów o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Już po kilku minutach policjanci z łomżyńskiej drogówki spotkali się z mężczyzną na drodze do Warszawy.

Od tego miejsca toyota pilotowana była przez patrol jadący z włączonymi sygnałami uprzywilejowanymi. W tym czasie policjanci skontaktowali się z kolegami z Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowa i opowiedzieli o całej sytuacji. Na drodze ekspresowej S8 w okolicach Ostrowi Mazowieckiej czekał patrol mazowieckiej grupy SPEED. A na wysokości Knurowca pilotaż rozpoczęli funkcjonariusze z Wyszkowa.

W tym czasie trasa w stronę stolicy w miejscowości Turzyn była całkowicie zablokowana z uwagi na dachowanie innego samochodu. Mazowieccy funkcjonariusze sprawnie pilotowali samochód, aż do garnizonu stołecznego gdzie eskortę prosto do szpitala kontynuowali policjanci warszawskiej drogówki.

Mundurowi są w stałym kontakcie z tatą dziewczynki i mamy nadzieję, że finał tej historii będzie szczęśliwy.

Autor: KWP Białystok/kom. Damian Wroczyński-KPP Wyszków


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c