Wandale zniszczyli pociąg i gabloty informacyjne na stacji

9 sztuk szyb paneli gablot informacyjnych, 11 sztuk szyb wiat peronowych na stacji PKP Urle, jedną szybę wiaty peronowej na stacji PKP Ostrówek Węgrowski oraz wagon pociągu zniszczyli dwaj mężczyźni zatrzymani przez funkcjonariuszy z komisariatu w Jadowie.

Fot. Policja

Straty jakie poniosła PKP zostały oszacowane na kwotę blisko 6,5 tys. złotych. 19 i 20-latek już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz może im grozić nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 5, lecz również obowiązek naprawienia szkody w całości.
25 marca w godzinach wieczornych, dyżurny komisariatu w Jadowie otrzymał zgłoszenie o wandalach, którzy mieli dokonać zniszczenia wiaty przystanku PKP Urle. Policjanci udali się na miejsce, gdzie potwierdzili fakt uszkodzenia 8 gablot informacyjnych, nie zastali natomiast żadnych osób, jedynie

ślady brunatnej substancji i butelki po piwie. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione ślady, ustalili również, że osoby podejrzewane o uszkodzenie mienia mogły wsiąść do pociągu i odjechać w kierunku Łochowa.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie, policjanci otrzymali informację, że po podobnego zdarzenia doszło również na stacji PKP Ostrówek Węgrowski, dodatkowo w pociągu relacji Małkinia – Warszawa Wileńska doszło do wyrwania pięciu młotków bezpieczeństwa i zbicia szyby bocznej okiennej. Funkcjonariusze zwrócili się do przedstawicieli PKP Koleje Mazowieckie oraz Sekcji Eksploatacji PKP PLK S.A. o zabezpieczenie i przekazanie monitoringu zarówno ze stacji kolejowych na których doszło do uszkodzenia mienia jak również z pociągu.

Analiza zgromadzonego materiału pozwoliła na wytypowanie i ustalenie osób podejrzewanych o te czyny. Kilka dni temu policjanci z Jadowa udali się do 19-letniego mieszkańca Strachówki, u którego w mieszkaniu ujawnili i zabezpieczyli dwa młotki bezpieczeństwa, pochodzące z pociągu. Tego samego dnia, wizytę funkcjonariusze złożyli też 20-letniemu mieszkańcowi Adampola. U niego też ujawnili dwa kolejne młotki bezpieczeństwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie im zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, 19-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, w tym wybicia 9 sztuk szyb paneli gablot informacyjnych, 11 sztuk szyb wiat peronowych na stacji PKP Urle, jednej szyby wiaty peronowej na stacji PKP Ostrówek Węgrowski oraz wyrwania 5 młotków bezpieczeństwa z wnętrza wagonu pociągu oraz wybicia szyby okiennej bocznej, powodując straty w kwocie blisko 6,5 tys. złotych, 20-latek dwa zarzuty, współudziału w zniszczeniu gablot i wiat przystankowych na stacji PKP Urle i uszkodzeniu wagonu.

Teraz może im grozić nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 5, lecz również obowiązek naprawienia szkody w całości.

 

 

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c