Warszawa: 9-letnia dziewczynka wypadła z okna na 6 piętrze. Przeżyła! Teraz potrzebuje naszej pomocy

Zwrócił się do nas radny Pragi-Południe Marek Piotr Borkowski z prośbą o pomoc dla 9-letniej dziewczynki, która dzięki pomocy lekarzy z Niekłańskiej przeżyła. Teraz radny poprosił nas o pomoc i udostępnienie prośby na naszym portalu. 

Fot. siepomaga.pl

Oto prośba, którą przesłał nam radny Borkowski:

„Szanowni Państwo Radni,

Na prośbę Pana Marcina Klusia Przewodniczącego Rady Dzielnicy oraz Pani Bożeny Przybyszewskiej Zastępcy Burmistrza Dzielnicy poniżej przesyłam komplet informacji związanych z pomocą na uczestnicy SP 373:

20 czerwca 2021 roku 9-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 373 miała wypadek. Podczas zabawy z kuzynką wypadła z 6 piętra.

Dzięki profesjonalnej pracy lekarzy ze Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej przeżyła.

Niestety upadek spowodował wiele obrażeń ciała w tym obrzęk mózgu.
Skutkiem obrzęku jest zniszczona prawa półkula mózgu.
Lekarze powiedzieli, że Nina ma duże szanse na powrót do zdrowia, ale potrzebna jest jej długa i intensywna rehabilitacja.

Nina 10 sierpnia miała iść do Kliniki Budzik na rehabilitację opłacaną przez NFZ, ale w szpitalu złapała bakterię New Delhi.
To spowodowało, że Nina nie mogła mieć rehabilitacji w Klinice Budzik.

Dzięki staraniom wielu osób udało się załatwić miejsce w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie. Nina pojechała 23 sierpnia 2021 r.

Niestety w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej za 26 dni rehabilitacji trzeba zapłacić 21665 zł.

18 września Nina rozpoczęła II turnus, na który zebraliśmy już pieniądze, ale jak już pisałam, Nina wymaga długiej rehabilitacji, co oznacza ogromne nakłady finansowe.

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/tuong-nguyen”

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.