Wietnamska świnka znaleziona na Żoliborzu czeka na adopcję

Fot. EKO Patrol

Fot. EKO Patrol

Dwoma przybyszami z Azji zajmowali się w zeszły weekend strażnicy z Patrolu Ekologicznego. Węża mandaryńskiego znaleziono na Mokotowie, a wietnamską świnkę na Żoliborzu

Dozorca jednego z domów przy ul. Łowickiej zauważył węża mandaryńskiego podczas sprzątania chodników przy ulicy. Aby gad nie uciekł nakrył go wiadrem, a następnie z pomocą sąsiada odwrócił wiadro i nakrył je kawałkiem szyby. Następnie zadzwonił na numer alarmowy straży miejskiej. Odebrany przez strażników wąż został przewieziony do ogrodu zoologicznego.

Wietnamską świnkę zobaczyła kobieta, która spacerowała w okolicach Teatru Komedia przy ul. Słowackiego na Żoliborzu. Świnka była przyzwyczajona do widoku ludzi, bo nie uciekała na ich widok. Zaczęła kwiczeć dopiero, gdy kobieta wzięła ją na ręce i zaniosła do swojego mieszkania. To z niego odebrali świnkę strażnicy z Patrolu Ekologicznego. Zwierzak trafił do schroniska na Paluchu i teraz czeka na nowego właściciela.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.