Witamy w XXI wieku! W Warszawie stanął pierwszy bibliotekomat!

Nowoczesne rozwiązanie w wolskiej bibliotece. Przed wejściem do biblioteki stanął multimedialny infokiosk, który umożliwia m.in. przedłużenie wypożyczenia czy rezerwację pozycji katalogowej poza godzinami pracy placówki.

Fot. Materiały prasowe

· Pierwszy w Warszawie bibliotekomat stanął w al. Solidarności 90

· Urządzenie pozwala sprawdzić czy książka jest w zbiorze biblioteki

· Można też za jego pomocą przedłużyć pozycję, której nie zdążymy przeczytać

· Maszyna współpracuje z działającym obok “wrzutomatem”

Biblioteka Publiczna znajdująca się w budynku wolskiego urzędu wzbogaciła się o nowe, innowacyjne udogodnienie. Ustawione przy wejściu do biblioteki w al. Solidarności 90 urządzenie jest wyposażone w duży, dotykowy ekran i wyglądem przypomina biletomat ZTM. Dzięki niemu każdy mieszkaniec może przejrzeć ofertę biblioteki i sprawdzić, czy interesująca go pozycja jest dostępna. – Co więcej, jeżeli posiadamy aktywne konto, możemy zarezerwować dany tytuł, a nawet przedłużyć jego wypożyczenie. I to o dowolnej godzinie – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. – Jeżeli czytelnik nie posiada swojego konta, może z pomocą infokiosku założyć jego wstępną wersję, którą później potwierdza w trakcie wizyty w placówce – dodaje.

Multimedialny infokiosk działa razem z wrzutomatem, który również znajduje się tuż obok wejścia do biblioteki. Dzięki tym dwóm urządzeniom czytelnicy mogą rezerwować, przedłużać i zwracać swoje wypożyczenia bez konieczności oglądania się na godziny pracy placówki. Co więcej, na dotykowym ekranie użytkownicy mogą sprawdzić aktualności z życia biblioteki i plan nadchodzących wydarzeń, a w niedalekiej przyszłości pojawi się możliwość całkowicie zdalnego otworzenia konta czytelnika.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to nowoczesna instytucja oferująca mieszkańcom szeroki i bezpłatny dostęp do wielu dzieł kultury. W jej skład wchodzi 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Co ważne, oferta biblioteki systematycznie się rozszerza i jest dostosowywana do rosnących wymagań czytelników. – Wolska biblioteka już dawno przestała być miejscem, do którego przychodzi się tylko wypożyczyć lub poczytać książki. Są ciekawe wydarzenia, audiobooki, e-booki wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka filmy oraz prasa polska i zagraniczna – zachęca Ewa Widenka, radna Woli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.