Wojewoda mazowiecki: "Było pokojowo". Transparenty zbada policja z prokuratorem

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki chwali na swoim profilu demonstrację. Według niego, było spokojnie i obyło się bez ekscesów. Prokuratura jednak, widząc zdjęcia transparentów będzie wyjaśniała kwestie obrazów oraz tekstów, które mogły naruszać uczucia religijne.

Fot. strona wydarzenia "Polacy przeciw imigrantom" / Facebook

Fot. strona wydarzenia „Polacy przeciw imigrantom” / Facebook

Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski napisał:

„Było spokojnie, choć parę transparentów może budzić wątpliwości. Zbada to policja z prokuratorem. Dla mnie ważne jest jedno – organizatorzy obu warszawskich demonstracji współpracowali z miastem i policją, i dołożyli starań, żeby nie doszło do żadnych ekscesów. Za to należy im się podziękowanie, bo przy obecnym poziomie 'rozpalenia’ niektórych głów, o iskrę zapalną nie było trudno. Podziękowanie też dla policji i służb miejskich za profesjonalizm. Koordynacja dwóch dużych i kilku mniejszych demonstracji z procesją i kilkoma imprezami masowymi w ścisłym centrum, przy zachowaniu ruchu publicznej komunikacji i drożności głównych tras – to było prawdziwe wyzwanie.”

Mimo to niektóre transparenty będzie badać policja i prokuratura. W grę chodzi zarówno rasizm, jak i obraza uczuć religijnych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.