Z OSTATNIEJ CHWILI: Ratusz zawiesza współpracę z Arrivą!

Po spotkaniu władz Warszawy z firmą Arriva zawiesiliśmy umowy z wykonawcą. Oczekujemy od firmy przetestowania kierowców i zaświadczenia, że nie zażywają oni substancji psychoaktywnych. W tym czasie połączenia obsługiwać będą pozostali przewoźnicy ZTM” – informuje rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka

25-letni kierowca, który dziś rano wjechał w 4 auta na ulicy Klaudyny był pod wpływem amfetaminy! Jest to już kolejny kierowca, który spowodował wypadek będąc pod wpływem narkotyków. Informację o badaniu narkotestem i wyniku pozytywnym potwierdza stołeczna policja, która dodaje, że kierowca został zatrzymany.

Przy ulicy Klaudyny  około godziny 10:30 doszło do zderzenia. Autobus miejski linii 181 wjechał w zaparkowane samochody.  Uszkodzone zostały cztery pojazdy. Pasażerka autobusu trafiła do szpitala.

Kierowca wjechał autobusem w trzy zaparkowane samochody i latanie, której klosz spadł na czwarty samochód. Jak mówił kierowca autobusu zasnął za kierownicą. ”Wstawanie rano jest męczące. Byłem bardzo zmęczony, zasnąłem za kierownicą i wjechałem w auta” – mówił kierowca.

Jedna pasażerka  autobusu trafiła do szpitala.

Jak się okazało kierowca był pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany!

Zostało wszczęte dochodzenie.

Jest to już kolejny wypadek tego przewoźnika, gdzie kierowca autobusu jest pod wpływem narkotyków.

Dwa tygodnie temu kierowca linii 186 spadł autobusem z mostu Grota-Roweckiego, gdzie jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne.

W zdarzeniu na ul. Klaudyny lekkie obrażenia odniosła jedna z pasażerek autobusu. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala, a po wykonaniu niezbędnych badań wypisana do domu. Policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawieZatrzymano kierowcę autobusu linii 181, który na ul. Klaudyny uderzył w 4 zaparkowane pojazdy i latarnię. Badanie trzeźwości dało wynik ujemny, jednak tester narkotykowy wskazał na obecność metaamfetaminy w pobranej próbce. Mężczyźnie pobrano w szpitalu do badań krew i mocz” – informuje Komenda Stołeczna Policji


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c