Zabił blisko 150 ptaków! Animal Rescue oddało je do sekcji, na miejscu była jednostka chemiczna

Wczoraj w nocy na stronie, a rano na Facebooku, poinformowaliśmy jako pierwsi o interwencji OTOZ Animals na Mokotowie, gdzie znaleziono blisko 150 martwych ptaków. Na miejscu pojawił się też Animal Rescue Polska, policja i straż pożarna. Organizacje prozwwierzęce zapowiedziały zdecydowane kroki.

„Okolo godz. 21.00 Stowarzyszenie OTOZ Animals Inspektorat Warszawa otrzymało zgłoszenie o tym, iż na Mokotowie ktos zabił poprzez otrucie blisko 150 ptaków.

Koło godziny 2:30 Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska dojechała na miejsce celem wsparcia pracujących tam służb. Decyzja naszą w porozumieniu z oficerem operacyjnym KRP II została podjeta decyzja o zabezpieczeniu 5sztuk martwych ptaków do sekcji zwłok, którą przeprowadzą specjaliści z Gabor Vet.

Na miejsce zadysponowana została Jednostka Ratownictwa Chemicznego ze Stołecznej PSP. Ich celem było zabezpieczenie ujawnionych w pobliskim śmietniku kilku butelek po środkach chemicznych na insekty.

20 sztuk ptaków przeżyło. Zostały zawiezione do azylu dla ptaków. Martwe ptaki zostały przekazane do utylizacji a teren został przez nas zdezynfekowany. Policja zabezpiecza nagrania z monitoringu pobliskiej szkoły” – pisze Animal Rescue Polska.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.