Zamknęli przerażone, płaczące dziecko w pralce. Jest akt oskarżenia, wiemy co grozi sprawcom

W sierpniu ubiegłego roku w internecie pojawiło się nagranie przerażonego dziecka, które nieodpowiedzialni opiekunowie umieścili w pralce. Teraz, do sądu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Facebook

„Początkiem grudnia 2018 roku Prokuratura Rejonowa Radom – Zachód w Radomiu skierowała do Sądu Rejonowego w Radomiu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn Tomasza K. i Adama B.” – poinformowała Beata Galas, rzecznik radomskiej prokuratury.

„Oskarżeni są o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek tj.  niespełna dwuletnim chłopcem, którego mężczyźni umieścili w pralce automatycznej zamykając je na około minutę, nagrywając z tego zdarzenia filmik telefonem komórkowym, naśmiewając się z dziecka, a także fotografowali chłopca z włożonym mu do ust papierosem, czym narazili małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Adamowi B. prokurator zarzucił dokonanie drugiego czynu polegającego na fałszywym oskarżeniu innej osoby o dokonanie opisanego powyżej przestępstwa. Za ten czyn określony w art. 234 k.k. grozi sprawcy kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – wyjaśniła prokurator.

Do zdarzenia doszło w lecie ubiegłego roku. Rodzice zostawili chłopca pod opieką znajomego. Ten, wraz z innym mężczyzną umieścili dziecko w pralce i nagrali zdarzenie telefonem komórkowym. Jeden z internautów zawiadomił policję.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c