ZDM doświetla przejścia dla pieszych

Odpowiednie oświetlenie przejść dla pieszych jest jednym z naszych priorytetów. ZDM chce zadbać o to, by po zmroku na każdym przejściu pieszy był dobrze widoczny i czuł się bezpiecznie.

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

Przy okazji remontu ul. św. Wincentego ZDM doświetlił 4 przejścia dla pieszych: w rejonie osiedla Zielone Zacisze, na wysokości PGR Bródno oraz przy ul. Cmentarnej. W tych lokalizacjach zamontowano nowe słupy z podwójnymi wysięgnikami, oprawy są metalohalogenkowe.

Statystyki z ostatnich lat (2013-2015 I-VI) wskazują, że na szczęście liczba wypadków na ul. św. Wincentego spada. Kierujący pojazdami spowodowali w tym czasie łącznie 13 wypadków, z czego aż 6 było spowodowanych nieprawidłowym przejeżdżaniem przejść dla pieszych. Piesi byli sprawcami 2 wypadków, których powody to wejście na jezdnię przy czerwonym świetle oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. W tym roku nie odnotowano najechań na pieszych. W całym omawianym okresie rannych w takich zdarzeniach było 9 osób. Na szczęscie w żadnym z wypadków nie było ofiar śmiertelnych.

Aby piesi byli bardziej widoczni, doświetlając przejścia stosuje się oprawy o innej barwie światła niż oświetlenie na danej ulicy. Na przykład, gdy latarnie uliczne mają oprawy sodowe i ciepłą barwę światła, na przejściach montujemy oprawy metalohalogenkowe, świecące na biało.

W najbliższym czasie doświetlonych zostanie 12 kolejnych przejść dla pieszych. Kończymy procedury przetargowe, związane z wyborem wykonawcy prac. Oto lokalizacje:
– przy Al. Sztandarów w rejonie skrzyżowania z ul. Szyszaków

– przy ul. Cyrulików w rejonie ul. Przebieg oraz w rejonie stacji PKP

– przy ul. Chełmżyńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Niepołomnicką

– przy ul. Izbickiej w rejonie ul. Burzliwej

– przy ul. Barkocińskiej w rejonie ul. M. Ossowskiego

– przy ul. Handlowej w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Szczepaniaka

– przy ul. Młodzieńczej w rejonie skrzyżowania z ul. Ignacego Łukasiewicza

– przy ul. Orłów Polskich w rejonie szkoły podstawowej

– przy ul. Warszawskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Śmigielską

– przy ul. Regulskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Stanisława Bodycha

– przy ul. Kompanii AK „Kordian” w rejonie skrzyżowania z ul. M. Drzymały

W ramach realizacji Budżetu Partycypacyjnego 2016 doświetlonych będzie w przyszłym roku kolejnych 13 przejść dla pieszych na Ursynowie, we Włochach i w Rembertowie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.