Złamanie ciszy wyborczej przez Borysa Budkę w Warszawie. Jest doniesienie na policję

Jak Informuje TVP info Borys Budka polityk z Platformy Obywatelskiej opublikował spot wyborczy kandydata swojej partii na prezydenta Warszawy. Rzecznik sztabu jednego z kontrkandydatów złożył w tej sprawie zawiadomienie na policję.

Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Borys_Budka#/media/File:Borys_Budka_Sejm_2016.JPG

Na oficjalnym profilu Budki pojawił się spot wyborczy, który był oznaczony hasztagami. Spot agitacyjny był widoczny na oficjalnym profilu Budki przez około godzinę i po 8 godzinach od rozpoczęcia ciszy wyborczej.

Internauci zwracali uwagę na to, że obowiązuje cisza wyborcza. Sztab jednego z kandydatów na prezydenta Warszawy będzie składał w tej sprawie zawiadomienie na policję.

Rzecznik PKW, Wojciech Dąbrówka, w rozmowie z TVP Info podkreślił, że to właśnie organ ścigania i sądy są władne dokonać oceny, czy do złamania ciszy wyborczej faktycznie doszło. – Państwowa Komisja Wyborcza nie ingeruje w przebieg kampanii – przypomniał Dąbrówka

„Poprzedni post pojawił się na skutek jakiegoś błędu systemu. Był zaprogramowany w późnych godzinach wieczornych z 18/19 października. Miał zostać opublikowany wczoraj ok. 8.30, a stało się to dzisiaj. Natychmiast, gdy zostałem informację o tym, został skasowany. Przepraszam.” -Napisał Borys Budka na swoim profilu społecznościowym

Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet do miliona złotych grzywny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c