Znaleziono właściciela traktora, na którym powieszono psa

Wczoraj opublikowaliśmy szokujący film na którym widać, jak na wysięgniku traktora powieszony jest martwy pies. Policja znalazła już potencjalnego sprawcę.

 

Autorka nagrania nie mogła zainterweniować, spisała jednak numery rejestracyjne i powiadomiła policję. Jak przyznaje sierż. sztab. Anna Wasilewicz, rzeczniczka KPP w Otwocku w rozmowie z polsatnews, numer nie zgadzał się z numerami figurującymi w bazie. Mimo to udało się ustalić właściciela pojazdu. Na razie dokonano oględzin przeprowadzono przesłuchanie.

Policja prowadzi postępowanie w kierunku art 35 prawa o ochronie zwierząt, który mówi o odpowiedzialności karnej za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem. Jeżeli podejrzanemu zostaną postawione zarzuty, będzie mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności w zależności od kwalifikacji czynu.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]