Zwolniła pracownika za cytowanie Biblii, dziś postawiono jej zarzuty. Kierownik IKEI usłyszała zarzuty!

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła zarzuty kierownik IKEI ds zarządzania zasobami ludzkimi. Kobieta zwolniła jednego z pracowników po opublikowaniu przez niego cytatu z Biblii. 

Fot. Pixabay

Kierownik IKEI ds zarządzania zasobami ludzkimi pozbawiła pracy jednego z zatrudnionych, po tym, jak ten opublikował na forum intranetowym fragment z Biblii.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, kobieta została oskarżona o ograniczenie praw pracownika, ze względu na wyznawaną przez niego wiarę.

Jak przekazał rzecznik, sprawa dotyczy sytuacji z maja zeszłego roku, kiedy to IKEA ogłosiła „dzień solidarności z wykluczonymi z LGBT”. Jeden z pracowników wziął w tym czasie dzień wolny, uważając, że akcja stoi w sprzeczności z jego sumieniem i wiarą.

Zwolniony z pracy mężczyzna skomentował opublikowany w firmowym intranecie wpis, który nawoływał wszystkich do wsparcia organizowanej akcji.

W ramach komentarza zamieścił dwa cytaty z Pisma Świętego, które odnosiły się do obcowania cielesnego mężczyzn. To stało się bezpośrednim powodem wypowiedzenia z nim umowy.

Jak wyjaśnił prokurator, śledztwo wykazało, że decyzja o zwolnienie pracownika była podyktowana osobistymi uprzedzeniami zatrudnionej kierownik.

Ekspertyza biegłego wykazała, że zamieszczone cytaty biblijne w żaden sposób nie naruszają zasad współżycia społecznego, nie nosiły również znamion wykluczenia kogokolwiek. Jak dodał, wpis pracownika nie powstał z zamiarem ataku na określoną grupę społeczną.

Przedstawicielce IKEI grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet dwa lata więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c