100 000 płyt znanego rapera za darmo na 100-lecie odzyskania niepodległości! Wiemy, gdzie będą je rozdawać

Miłość do muzyki, historii i Polski – dzięki takiej mieszance emocji powracają międzywojenne szlagiery w rapowej aranżacji. Archiwalne podkłady muzyczne, zmiksowane z nowoczesnym brzmieniem i autorskimi tekstami. Raper postanowił rozdać 100 000 płyt z takim właśnie utworami na 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Z okazji roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,  Przemysław Majewski postanowił rozdać za darmo 100 tysięcy płyt. Jak mówi: należy szerzyć pamięć o tradycji, kulturze i przeszłości naszego kraju. Najbliższa okazja do otrzymania egzemplarza będzie w Warszawie, 24 maja (czwartek) o godz. 12.00. na Placu Zamkowym przy kolumnie Zygmunta.

Dwudziestolecie Międzywojenne to skarbnica polskich szlagierów. Tacy wokaliści jak Eugeniusz Bodo czy Mieczysław Fogg oraz kompozytorzy, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars, niezaprzeczalnie mają wielki udział w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej. Przemysław Majewski zabiera słuchaczy w muzyczną podróż do ich czasów, w sposób najbliższy mu stylowo, zostawiając jednak oryginalne, archiwalne fragmenty piosenek z tamtych lat. W swoich tekstach wyraźnie nawiązuje do minionych czasów, ale również wskazuje, jak niewiele rożni nas od ludzi, którzy żyli w Polsce prawie 100 lat temu.

Na płycie „Międzywojenna nuta” pojawią się utwory Mieczysława Fogga czy Eugeniusza Bodo, takie jak Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ta ostatnia niedziela, Zimny drań, Tylko we Lwowie. To tylko kilka ze szlagierów podanych w nowoczesnych, rapowych aranżacjach, które można usłyszeć na mojej nowej płycie – z dobrze znanymi refrenami, ale także z moimi autorskimi propozycjami tekstów w zwrotkach – powiedział Przemysław „4P” Majewski.

Artysta chce rozpowszechniać i umacniać miłość do tradycji i poszanowania historii, dlatego postanowił zrealizować akcję „100 na 100 – rozdanie 100 tysięcy płyt na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Płytę można też zamówić już teraz na stronie www.przemyslawmajewski.pl, płacąc tylko za przesyłkę.

Przemysław Majewski (4P Solo) to koszaliński raper, który na scenie hip-hopowej działa od 1999 r. Nagrał kilka solowych płyt. Współpracował m.in. z Onilem (†), donGURALesko, Sobotą, Pihem, a także nagrywał do bitów Donatana. Od 2016 r. gra w składzie Pampeluna 4P, z rockowym zespołem Pampeluna, z którym nagrał płytę „Projekt Patryoci” (2017).

W 2008 roku nagrał utwór pt. „Mam biało-czerwone serce”, z którym wystąpił w 2015 r. na koncercie z okazji 35-lecia NSZZ Solidarność. Jego tekst trafił do podręcznika j. polskiego, a remix pojawi się też na nowej płycie „Międzywojenna nuta”, z gościnnym udziałem córki, Zuzanny.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.