Blisko 200 zgłoszeń do straży miejskiej tyko do godz. 15.30

Przewrócone drzewa, połamane konary i gałęzie spadające na zaparkowane auta, blokujące ulice i chodniki, zerwane elementy fasad, uszkodzone trakcje tramwajowe. Na nr alarmowy straży miejskiej cały czas wpływają zgłoszenia dotyczące zniszczeń spowodowanych nawałnicą, która przeszła nad Warszawą we wczesnych godzinach popołudniowych.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Do godz. 15:30 strażnicy miejscy przyjęli już 187 zgłoszeń  (najwięcej z rejonu Ochoty, Woli i Śródmieścia) dotyczących zniszczeń spowodowanymi burzą i silnym wiatrem. Najwięcej dotyczy połamanych gałęzi i konarów, które spadły na zaparkowane samochody, zalegają na parkingach, blokują jezdnie i ciągi piesze. Straż miejska jest w stałym kontakcie ze służbami miejskimi. Ze względu na rozmiar szkód w wielu przypadkach niezbędna była interwencja straży pożarnej dysponującej specjalistycznym sprzętem.

Tylko do godz. 14 strażnicy miejscy przyjęli już 109 zgłoszeń dotyczących zniszczeń spowodowanymi burzą i silnym wiatrem. Najwięcej dotyczy połamanych gałęzi i konarów, które spadły na zaparkowane samochody, zalegają na parkingach, blokują jezdnie i ciągi piesze.

Przykładowe interwencje:

– Przy Moście Średnicowym powalone drzewo zablokowało trzy pasy ruchu.

– Ul. Garibaldiego – konar spadł na zaparkowany w pobliżu samochód.

– Straż otrzymała zgłoszenie z Al. 3 Maja dotyczące uszkodzenia pięciu pojazdów przez konary drzew.

– Przy ul. Przy Agorze konar spadł na wiatę przystankową.

Strażnicy zabezpieczają miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, wzywają odpowiednie służby, a tam, gdzie to możliwe – we własnym zakresie usuwają przeszkody – mówi Sławomir Kupiec, Kierownik Referatu Służby Dyżurnej w Wydziale Centralne Stanowisko Kierowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c