11 listopada i piątkowy paraliż stolicy: trzy marsze i dwie pikiety

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale także dzień piątkowych wyjazdów. Jeżeli planujecie podróż, lepiej zróbcie to dzień wcześniej. W stolicy odbędą się trzy marsze i dwie pikiety, które mogą całkowicie sparaliżować ruch.

Marsz Niepodległości

Pierwszy marsz organizują ONR i Młodzież Wszechpolska. Tradycyjnie wyruszy spod Ronda Dmowskiego, a zakończy się na błoniach PGE Narodowego. Początek zaplanowano na godz. 14.00. Będzie to zapewne największy marsz na 11 listopada. Według różnych źródeł w tamtym roku wzięło w nim udział od 100 tys. do nawet 200 tys. osób.

Polska bastionem Europy

Polska bastionem Europy to hasło KOD pod jakim odbędzie się ich własny marsz. Uczestnicy zbiorą się o 12.30 na pl. Gabriela Narutowicza, skąd przejdą na Pole Mokotowskie. Na zakończenie ma odbyć się koncert.

Za wolność waszą i naszą

To trzeci marsz organizowany przez partię Razem, Antyfaszystowską Warszawę i Federację Anarchistyczną. Marsz ma wyruszyć spod Placu zamkowego o godz. 15.00 i zakończyć na pl. Powstańców Warszawy.

Pikiety

Pikieta przeciw marszowi organizowanego przez ONR rozpocznie się wieczorem 10 listopada i potrwać do wieczora dnia następnego. W rzeczywistości są to wiec dwie demonstracje.  Obydwie organizują Obywatele RP. Pikiety mają się odbyć przy rondzie Dmowskiego i rondzie de Gaulle’a.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c