1,2 mln zł wpływów z podziemnych parkingów w centrum

Ponad 1,2 mln zł wyniosły w 2015 roku wpływy z dwóch parkingów podziemnych, wydzierżawionych przez Zarząd Dróg Miejskich. Oba garaże zapewniają kilkaset miejsc postojowych w ścisłym centrum miasta.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

W gestii ZDM znajdują się dwa garaże podziemne w centrum. Pierwszy z nich znajduje się pod ul. Waryńskiego, nad stropem stacji metra Politechnika. Wjazd do garażu jest możliwy od strony ul. Jaworzyńskiej. Parking został wybudowany wraz ze stacją metra, a uruchomiony i wyposażony przez ZDM w 1996 roku. Posiada 130 miejsc postojowych.

Drugi parking zlokalizowany jest pod pl. Krasińskich, w Kompleksie Urbanistycznym Wymiaru Sprawiedliwości. Znajduje się w nim 407 miejsc postojowych, z czego część zarezerwowana jest dla instytucji publicznych. Do dyspozycji pozostałych użytkowników oddano ponad 200 miejsc.

Ile to kosztuje?

Oba parkingi są dzierżawione przez firmę Towing, która obsługuje garaże. Umowa dzierżawy – w obu przypadkach – podpisana została na trzy lata. Roczny wpływ do budżetu miasta z tego tytułu wyniósł w 2015 r. ponad 1,2 mln zł.

Parkingi umożliwiają zarówno postój godzinowy, jak i dłuższy abonamentowy (także w nocy). Ich przeciętna zajętość oscyluje w okolicach 75-80 proc., co w praktyce oznacza możliwość znalezienia wolnego miejsca niemal w każdej chwili. Warto zaznaczyć, że parkowanie godzinowe stanowi zaledwie 5 proc. wykorzystania parkingów. Większość to abonamenty.

Ile trzeba zapłacić za parkowanie? Koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania pod pl. Krasińskich to 5 zł. Istnieje możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego (370 zł za samochód osobowy, dostawczy, bus do wysokości maksymalnie 2,2 m; 190 zł za motocykl), trzytygodniowego (310 i 160 zł), dwutygodniowego (230 i 120 zł) oraz tygodniowego (130 i 70 zł).

Za postój na parkingu pod ul. Waryńskiego trzeba zapłacić 1,8 zł za każde rozpoczęte pół godziny. Abonament miesięczny całodobowy kosztuje 600 zł, miesięczny dzienny 324 zł lub 360 zł (w zależności od dni parkowania) a nocny od 252 zł do 348 zł. Istnieje też możliwość wykupienia abonamentu okresowego – 24-godzinnego (na minimum 3 doby) za 20,40 zł za dobę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.