13 inwestycji drogowych na Białołęce. Miasto przeznaczyło na ten cel 30 mln zł

Rada Warszawy wpisała 13 inwestycji drogowych do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Oznacza to, że zagwarantowane zostało finansowanie tych inwestycji. Budowa jedenastu nich rozpocznie się jeszcze w tym roku, pozostałych dwóch w przyszłym.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Urząd Dzielnicy wymienia tylko niektóre inwestycje:

– budowa ulicy Daniszewskiej (2 mln zł) – jest to uzupełnienie połączenia wschód- zachód. Ulica Daniewska „zepnie” ulicę Białołęcką i Annopol. Dzięki tej inwestycji skróci się droga dla mieszkańców do linii tramwajowej na Annopolu oraz umożliwi poprowadzenie ulicą Daniszewską komunikacji miejskiej. Poprawi też komunikację z projektowaną przychodnią i szpitalem.

– budowa ulicy Siecznej (ok. 8,5 mln zł) – uzupełnienie układu drogowego wschód- zachód, Sieczna połączy ulicę Głębocką z równoległą do ulicy Głębockiej nową drogą projektowaną przy granicy z Markami, która zostanie wybudowana przez dewelopera.

– budowa ulicy Geometrycznej (1,55 mln zł),

– przedłużenie ulicy Hemara (blisko 6 mln zł), nowa droga połączy ulicę Ostródzką z ulicą Białołęcką. Przebicie się do ulicy Białołęckiej umożliwi poprowadzenie ulicą Hemara komunikacji miejskiej. Istniejąca droga zostanie przebudowana, nowy kształt uzyska także skrzyżowanie ulicy Hemara z ulicą Ostródzką. Inwestycja ta jest niezbędna z uwagi na zaplanowaną w tym rejonie budowę szkoły.

– przebudowa ulicy Gladioli (1,2 mln zł), –

– przebudowa ulic: Przyrzecze (1,55 mln zł), Ruskowy Bród (blisko 0,7 mln zł),

– budowa chodnika przy ulicach: Słonecznego Poranka (0,7 mln zł), Warzelniczej (blisko 0,5 mln zł) i Złotokwiatu (wraz z oświetleniem za kwotę 0,5 mln zł)

– zagospodarowanie terenu przy ul. Liczydło.

Na przyszły rok zaplanowano środki na rozpoczęcie przebudowy układu drogowego wokół projektowanej szkoły na Kępie Tarchomińskiej – od ul. Gladioli do ul. Aluzyjnej wraz z odcinkiem ul. Aluzyjnej (2,68 mln zł) oraz na budowę nowej ulicy od Berensona do Ostródzkiej wraz z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu z ulicą Ostródzką (2 mln zł).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c