15 i 16-latek zatrzymani za oszustwo „na policjanta”. Wyłudzili blisko 58 tys. zł

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku zatrzymali 15 i 16-latka podejrzanych o udział w oszustwie metodą „na policjanta CBŚP”. Nastolatkowie pełniąc rolę „odbieraków” wyłudzili od dwóch mieszkanek Targówka prawie 58 tys. złotych. W ustaleniu danych personalnych chłopców pomogła publikacja ich wizerunków na stronach internetowych policji.

Fot. Fotolia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego na Targówku prowadzili postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta CBŚP” do którego doszło 6 sierpnia br. przy ul. Piotra Skargi na warszawskim Targówku.

N/n kobieta podająca się za policjantkę wydziału Kryminalnego CBŚP zadzwoniła do 73-letniej mieszkanki Targówka i pod pretekstem zablokowania jej konta i przejęcia pieniędzy przez Policję w związku z zatrzymaniem szajki nieuczciwych pracowników banków namówiła starszą kobietę do wypłaty pieniędzy z banku i zaciągnięcia pożyczki.

W toku wykonanych czynności policjanci uzyskali rysopisy młodych mężczyzn, którzy odebrali od seniorki 21 500 złotych.

Dzięki żmudnej pracy operacyjnej i publikacji na stronach internetowych policji wizerunków młodych mężczyzn podejrzanych o bezpośredni udział w tym przestępstwie, kryminalni już po kilku dniach ustalili dane personalne nastolatków i zatrzymali ich.

W toku dalszych czynności okazało się, że chłopcy, na kilka godzin przed dokonaniem tego przestępstwa uczestniczyli w podobnym oszustwie, którego ofiarą padła 74-letnia kobieta, również mieszkanka Targówka. Z zebranych materiałów wynika, że 74-latka na hasło,,kurier” przekazała nastolatkom pieniądze w kwocie 16 350 oraz złotą biżuterię o wartości 20 tys. złotych.

Sprawą 15 i 16-latka zajęli się policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii na Pradze Północ. Funkcjonariusze przesłuchali nastolatków i przedstawili im zarzuty za oszustwo.

Decyzją sądu rodzinnego chłopcy zostali umieszczeni w Schroniskach dla Nieletnich.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.