15-latek może być sądzony jak dorosły. Prokuratura złożyła wniosek

Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga poinformował, że prokurator wniósł o sądzenie nieletniego sprawcy zabójstwa w szkole w Wawrze, jak dorosłego.

Prokuratura wnioskuje też o umieszczenie 15-latka w schronisku dla nieletnich. Póki co przebyła w policyjnej izbie dziecka.

Posiedzenie sądu w tej sprawie będzie miało miejsce jeszcze dzisiaj. Jeżeli sąd przychyli się do decyzji prokuratora, nieletni będzie sądzony, jak dorosły.

W takim przypadku prokurator przedstawi mu zarzuty i zostanie aresztowany. Grozić mu może długoletnie więzienie – nieletnim traktowanym, jak dorośli nie można orzekać kary dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek po godzinie 10:00 na terenie jednej z wawerskich szkół doszło do bójki, a potem użycia ostrego narzędzia. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro potwierdził, że narzędziem zbrodni był nóż.

Niestety pomimo reanimacji podjętej najpierw przez jednego z pedagogów, a następnie zespół pogotowia ratunkowego, poszkodowanego nastolatka nie udało się uratować. Na miejsce udał się prokurator.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c