15 poszkodowanych w pożarze na Kobielskiej. Znana jest przyczyna

Andrzej Opala, Rzecznik Prasowy Urzędu Dzielnicy Praga-Południe poinformował o stanie budynku i przebiegu wydarzeń podczas pożaru przy ulicy Kobielskiej. Jest wielu poszkodowanych, a trzy mieszkania nie nadają się do użytku.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Kobielska 88/92 to stara kamienica po rewitalizacji z 2009 r. Tynki zewnętrzne odnowione.

13 listopada, ok. godz. 23.00 administrator budynku otrzymał informację od mieszkańców, że w jednym z pionów, w mieszkaniu na II piętrze, doszło do pożaru. Strażacy uznali, że przyczyna było rozszczelnienie butli gazowej (użytkowanej przez lokatorkę bez zgody administracji). Butla nie eksplodowała, bo strażacy wynieśli ją z pożaru całą, ale pożar musiał powstać przy reduktorze.

Na miejscu było 5 jednostek straży pożarnej, 4 lub 5 kartek pogotowia, inspektor nadzoru budowlanego, straż miejska, policja, urzędnicy odpowiedzialni w dzielnicy za zarządzanie kryzysowe, pracownicy Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami i Ośrodka Pomocy Społecznej dla dzielnicy Praga-Południe. Była też firma sprzątająca ulice (posprzątali potłuczone szkło z chodników i ulicy).

Do dyspozycji poszkodowanych był autobus ZTM.

Ponieważ pożar się rozprzestrzeniał, strażacy musieli przeprowadzić ewakuację osób przebywających w budynku po drabinie (nie tylko mieszkańców, bo byli też goście).

W sumie pomocy udzielono 32 osobom.

15 osób zostało poszkodowanych – zostali pokaleczeni szkłem, podtruci dymem. Część trafiła do szpitala na Szaserów, część na Grenadierów.

Najciężej poszkodowana mieszkanka spalonego mieszkania przebywa wciąż w szpitalu na Szaserów (informacja z godz. 8.00).

Mieszkanka mieszkania poniżej spalonego, zalanego przez strażaków, znalazła się na badaniach w szpitalu przy Grenadierów. Dzisiaj rano przyjedzie po niezbędne rzeczy i zostanie zawieziona do hotelu na Ochocie, gdzie poczeka na remont mieszkania.

Pomoc zostanie także udzielona mieszkańcom mieszkania z parteru, zalanego podczas akcji gaśniczej.

Szyby wypadające na ulicę uszkodziły zaparkowane auto.

Wstępnie nie stwierdzono naruszenia konstrukcji budynku.

Lokal spalony przeznaczony jest do generalnego remontu.

Lokale poniżej (zalane) także do remontu.

Wciąż wyłączona jest energia elektryczna w pionie, w którym doszło do pożaru. Stan ten może się utrzymać przez kilka godzin. Ciepło sieciowe chwilowo zamknięte w pionie. Woda jest.

Dzisiaj o godz. 11.00 na miejscu zdarzenia pojawi się komisja ZGN. Inspektorzy nadzory budowalnego, sanitarnego i elektrycznego ocenią stan budynku.

Podsumowując – 3 mieszkania nie nadają się w tej chwili do zamieszkania. Ich lokatorom dzielnica udzieli niezbędnej pomocy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c