19-latka oszukała wiele firm na blisko 100 tysięcy złotych

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa. Gabriela M., przedstawiając podrobione potwierdzenia przelewu i posługując się różnymi nazwiskami, dokonała na terenie całej Polski zakupu między innymi biżuterii, mebli, zegarków, markowej odzieży, a nawet biletów lotniczych czy operacji plastycznej. Policjanci odzyskali już większość tych przedmiotów. Za to przestępstwo 19-latce grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Wszystko zaczęło się w minionym roku. To wtedy, jak wynika z ustaleń policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego, którzy prowadzą tę sprawę, kobieta dopuściła się pierwszych przestępstw. Sposób działania 19-latki był zawsze ten sam. Gabriela M., dzięki specjalnej aplikacji, tworzyła na własnym komputerze podrobione potwierdzenia przelewu na różne nazwiska. Następnie po zamówieniu u sprzedawców konkretnego towaru, przesyłała je jako dowód na to, że zapłaciła już za wybrane przedmioty.

W ten sposób, na przestrzeni wielu miesięcy, w całej Polsce oszukała co najmniej kilkanaście osób na blisko 100 tysięcy złotych. Kobieta, spełniając swoje zachcianki, kupowała i zamawiała biżuterię, markowe ubrania i buty, zegarki, okulary, meble, telefony, vouchery, a nawet bilety lotnicze i operację plastyczną.

Funkcjonariusze z wydziału operacyjno-rozpoznawczego dzięki wykonanym szeregu czynnościom pozaprocesowym, już po pierwszych doniesieniach o przestępstwie, szybko ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o te oszustwa ,odzyskując także większość przedmiotów.

Biorąc pod uwagę ilość towaru zabezpieczonego przez śródmiejskich policjantów w wynajmowanym przez 19-latkę mieszkaniu, śledczy podejrzewają, że osób pokrzywdzonych w tym procederze może być znaczniej więcej, a co za tym idzie suma strat może wzrosnąć.

Gabriela M. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.