28 sierpnia Półmaraton Praski. Będą utrudnienia!

Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, wielki sport zagości po prawej stronie Wisły. Oprócz odbywającego się na PGE Narodowym Memoriału Kamili Skolimowskiej, w tym dniu będzie również trzecia edycja Półmaratonu Praskiego.

Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski czy Piotr Małachowski to tylko niektóre z gwiazd LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 16.30 rozpoczną się lekkoatletyczne zmagania w siedmiu dyscyplinach. Oprócz rywalizacji kobiet i mężczyzn w zmaganiach udział wezmą zawodnicy niepełnosprawni. LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to nie tylko rywalizacja sportowa. Będzie to także okazja do oficjalnego powitania medalistów Igrzysk Olimpijskich z Rio oraz pożegnania paraolimpijczyków, którzy będą w przededniu wylotu do Ameryki Południowej. Siódma edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej będzie całkowicie bezpłatna dla kibiców, a na trybunach PGE Narodowego będzie mogło zasiąść nawet 30 000 fanów królowej sportu. Więcej informacji o Memoriale tutaj.

Przed południem Pragę opanują biegacze BMW Półmaratonu Praskiego. Na trasę półmaratonu wyruszy nawet osiem tysięcy zawodników. Sportowcy pobiegną m.in. ulicami Kamionka, Saskiej Kępy i Gocławia.  Rywalizacji na dystansie 21,097 km towarzyszył będzie bieg na pięć kilometrów. Sportowcy na obu dystansach rozpoczną zmagania o godz. 8.30. Start nastąpi z al. Zielenieckiej. Już na kilka godzin przed rozpoczęciem biegów wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i w układzie linii komunikacyjnych.

Fot. bmwpolmaratonpraski.pl

Fot. bmwpolmaratonpraski.pl

Na czas imprezy wyłączone z ruchu będą m.in. ulice: al. Zieleniecka, Grochowska, al. J. Waszyngtona, Francuska, gen. T. Bora-Komorowskiego, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie. Już od soboty, 27 sierpnia o godz. 18.00 do niedzieli, 28 sierpnia do godz. 13.30 zamknięta będzie al. Zieleniecka. Uczestnicy biegu wystartują w niedzielę z al. Zielenieckiej o godz. 8.30. Trasa biegu będzie pro wadziła ulicami: Grochowska (jezdnia w kierunku Grochowa, dla samochodów utrzymany będzie ruch na jednym pasie), Rondo Wiatraczna, al. J. Waszyngtona (jezdnia w kierunku centrum, ale pomiędzy Rondem J. Waszyngtona a ul. Saską zamknięta będzie również jezdnia w przeciwnym kierunku), Rondo J. Waszyngtona, Francuska, Zwycięzców, Saska, Egipska, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama, W. Umińskiego, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. A.E. Fieldorfa „Nila”, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości skrzyżowania z ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Wawra), Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokola, J. Zamoyskiego, Sprzeczna, Targowa, J. Zamoyskiego (jezdnie w kierunku Grochowa), al. Zieleniecka do mety w Parku Skaryszewskim.

Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane od godz. 7.45. Ostatni biegacze powinni dotrzeć na metę ok. godz. 10.15. Cała impreza zakończy się o godz. 15.30.

Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 8.30 z al. Zielenieckiej i pobiegną ulicami: Grochowska, Rondo Wiatraczna, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa do mety w Parku Skaryszewskim, gdzie powinno dobiec ok. godz. 9.30.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c