5150 Warsaw. Rozpoczęły się utrudnienia w ruchu. Zamknięte ulice, komunikacja na objazdach

W niedzielę, 10 czerwca o godz 9.00 rozpoczęła się impreza triatlonowa Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Będą utrudnienia w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej m.in. na ul. Płochocińskiej i Wisłostradzie.

Pierwszy etap, czyli pływanie odbędzie się nad Jeziorem Zegrzyńskim. Trasa rowerowa zacznie się w Białobrzegach i będzie prowadziła drogą nr 633. Zawodnicy wjadą do Warszawy ul. Płochocińską i pojadą dalej ulicami: Modlińska – płk. R. Kuklińskiego – most M. Skłodowskiej-Curie – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie. Poszczególne odcinki ulic będą wyłączane z ruchu w miarę przemieszczania się zawodników.

W ramowych godz. 9.00 – 13.00 wyłączona z ruchu samochodów będą ulice:
• Płochocińska: na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania z ulicami Cieślewskich i Białołęcką na całej szerokości, dalej do ul. Marywilskiej tylko jezdnia w kierunku granicy miasta, natomiast od ul. Marywilskiej do ul. Modlińskiej znowu cała szerokości; ok. godz. 8.30 – 12.00 zalecany objazd Trasą Toruńską do ul. Modlińskiej,

• połowa szerokości jezdni ul. Modlińskiej w kierunku Legionowa (w tym czasie zamknięty wlot ul. Ekspresowej),

• jezdnia ul. płk. R. Kuklińskiego i mostu M. Skłodowskiej-Curie w kierunku Bielan (uwaga, ok. godz. 9.15 – 12.10kierowcy jadący od strony Legionowa nie będą mogli skręcić na most, a zjeżdżający z mostu będą mogli tylko skręcić w prawo w stronę Pragi; nie będzie można także wjechać na most z ul. Myśliborskiej),

• jezdnia ulic Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie w kierunku Mokotowa (ok. godz. 9.30 – 12.40 z ul. Pułkowej będzie można pojechać tylko w stronę ul. Marymonckiej; nie będzie można zjechać na Wisłostradę z ulic: Gwiaździstej, Trasy AK, Z. Krasińskiego, Wenedów, Karowej; dla samochodów utrzymany będzie jeden pas ruchu pomiędzy ul. R. Sanguszki a ul. Nowy Zjazd).

Na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie przy Bibliotece UW zawodnicy odstawią rowery i rozpoczną bieg na trasie: Wybrzeże Kościuszkowskie (wzdłuż Centrum Nauki Kopernik) – chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Zajęczej i na moście Świętokrzyskim (po północnej stronie) – chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie (uwaga, ok. godz. 9.30 – 13.30 zamknięty będzie wjazd na most Świętokrzyski z ul. Tamka oraz po stronie praskiej) – ścieżka nad Wisłą – chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie (od Portu Praskiego do mostu Świętokrzyskiego) – chodnik i droga dla rowerów na moście Świętokrzyskim (po północnej stronie) – bulwary nad Wisłą (biegacze zawrócą na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego i pobiegną do mety przed Muzeum Sztuki Nowoczesnej). W czasie biegu drogi dla rowerów na jego trasie będą zamknięte.

W związku z organizacją strefy zmian i startu biegu ul. Wybrzeże Kościuszkowskie na odcinku pomiędzy tunelem Wisłostrady a ul. Zajęczą (przy BUW i CNK) będzie zamknięta dla samochodów od soboty, 9 czerwca od godz. 6.00 do niedzieli, 10 czerwca do godz. 22.00. Ponadto, przez cały dzień 10 czerwca będzie na niej obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

Komunikacja:
Od ok. godz. 8.30 autobusy linii 114 (tylko w kierunku Młociny-UKSW) będą kursowały al. Armii Krajowej i ul. J. Słowackiego. Linia 126 będzie jeździła ulicami: Marywilska – Kupiecka – zawrotka na rondzie przy ul. Kaczorowej – Kupiecka – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Klasyków – Modlińska i dalej swoją trasą. Autobusy linii: 186, 214, 509, 516, 518, 723 i 731 pojadą górną jezdnią ul. Modlińskiej nad skrzyżowaniem z ulicami Płochocińską i płk. R. Kuklińskiego. Swoje trasy zmienią także autobusy linii: 705, 734, 735 i 736.

Po godz. 9.30 trasy zmienią także autobusy na Powiślu. I tak, linia 102 będzie kursowała objazdem ulicami: Dobra – Solec – Ludna – Wioślarska – most Józefa Poniatowskiego. Linia 118 w kierunku Bródno-Podgrodzie pojedzie ulicami: Ludna – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie, a w kierunku Metro Politechnika: al. Armii Krajowej – J. Słowackiego – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. „Solidarności” – Nowy Zjazd i dalej swoją trasą. Podobną trasą z pl. T.W. Wilsona w kierunku Ursynów Zach. będzie jeździła linia 185. Autobusy linii 127 dojadą ul. Zajęczą do przystanku METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK. Natomiast linii 162 będą kursowały przez most Józefa Poniatowskiego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.