52 funkcjonariuszy, kryminalni, psy tropiące, prewencja, OPP, OSP i strażacy. Wielka akcja w Warszawie. Wiemy co się działo!

52 funkcjonariuszy, w tym kryminalni, policjanci z otwockiej drogówki i prewencji, OPP w Warszawie, mundurowi z komisariatu w Józefowie oraz strażacy z komendy powiatowej oraz ich koledzy ochotnicy, przy udziale psa patrolowo tropiącego, szukali dwóch nastolatek, które opuściły teren szkolnego ośrodka w Józefowie i nie poinformowały o tym wychowawców. 

Fot. KSP

Jedno z centrów medycznych w Józefowie, powiadomiło miejscowy komisariat o zaginięciu dwóch uczennic ośrodka szkolnego. Jak ustalili policjanci, dwie nastolatki w wieku 12 i 14 lat, oddaliły się podczas spaceru, nie informując o tym wychowawców.

Policjanci z otwockiej komendy natychmiast zainicjowali działania poszukiwawcze. Na miejscu poszukiwań pojawiło się wsparcie z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz przewodnik specjalistycznego psa tropiącego ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

Przez kilka godzin – policjanci, wspomagani przez zawodowych strażaków i mundurowych z Ochotniczej Straży Pożarnej, szukali nastolatek. Sprawdzono okoliczne lasy, leśne drogi, pustostany, przystanki, dworce kolejowe oraz autobusowe.

W końcu kryminalni namierzyli zaginione. Okazało się, że dotarły one do Warszawy i poszły do domu jednej z nich – 14 latki. Tam też zostały odnalezione, a następnie przewiezione do ośrodka, który wcześniej opuściły.

W działaniach wzięło udział 52 mundurowych i 15 pojazdów służbowych, w tym Policji i Straży Pożarnej.

Policjanci apelują, szczególnie do młodzieży, aby nie oddalać się samowolnie z takich miejsc jak szpitale, ośrodki szkolne czy też szkoły. Apel ten skierowany jest szczególnie do osób małoletnich. Samotna podróż do domu, nie zawsze może być bezpieczna.

„W tej sytuacji policjanci zareagowali błyskawicznie. Dziękujemy naszym kolegom strażakom, na których zawsze możemy liczyć w działaniach poszukiwawczych i ratowniczych, za pomoc i wsparcie w tej policyjnej akcji” – przekazuje policja.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.