Bitwa Warszawska. Cud o którym nigdy nie słyszałeś [WIDEO]
Instytut Adama Mickiewicza i Ministerstwo Kultury stworzyły film dla obcokrajowców wyjaśniający rolę jaką odegrała Bitwa Warszawska 1920 nie tylko dla Polski, ale także całej Europy.
„W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Ministerstwo Kultury RP i Instytut Adama Mickiewicza z dumą prezentują ten film, który wyjaśnia znaczenie zwycięstwa Polski nad Sowietami w bitwie warszawskiej” – czytamy w opisie filmu.
Klip pokazuje krótko jaka jest geneza wojny i jak przygotowała się do niego Polska. Odpowiada też na pytanie co by było gdyby Polska nie obroniła swojej niepodległości.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.